JP “Komunalno Brčko” upozorava: Štedite vodu ili slijede restrikcije!

Share

Javno preduzeće  „Komunalno Brčko“  ponovo je apelovalo na građane da se pridržavaju mjera štednje i racionalnog korištenja vode, koje su na snazi od 3. juna ove godine, a na osnovu Odluke o štednji i ograničenju potrošnje vode koju je donijela Vlada Brčko distrikta BiH.

Kako su saopštili iz ovog preduzeća, cilj uvedenih mjera je očuvanje stabilnosti javnog vodovodnog sistema i obezbjeđenje urednog i kontinuiranog vodosnabdijevanja svih korisnika tokom perioda povećane potrošnje i nepovoljnih vremenskih prilika.

Odlukom je zabranjeno svako neracionalno korištenje vode iz sistema javnog vodosnabdijevanja, a posebno zalijevanje travnjaka, vrtova i drugih zelenih površina, punjenje bazena i rezervoara većeg kapaciteta, pranje vozila izvan ovlaštenih autopraonica, pranje ulica, dvorišta, pločnika, terasa i drugih vanjskih površina, kao i svaka druga potrošnja koja nije povezana sa osnovnim životnim potrebama i sanitarnom higijenom.

Iz JP „Komunalno Brčko“ upozoravaju da neracionalna potrošnja može dovesti do pada pritiska u vodovodnoj mreži i otežanog vodosnabdijevanja, naročito u višim zonama i udaljenijim dijelovima sistema.

Građanima su zahvalili na dosadašnjem razumijevanju i saradnji, uz poziv da i u narednom periodu odgovornim korištenjem vode doprinesu očuvanju stabilnog vodosnabdijevanja za sve korisnike.

Argument.ba

Redakcija
Redakcija
Imate vijest, interesantnu priču. Šaljite na argument.ba@gmail.com ili na viber 063/214-214

Više

Vijesti