24/09/2024
spot_img

Prvak Bosne i Hercegovine nije razočarao: Borac minimalno poražen u Solunu

Share

Fudbaleri banjalučkog Borca, aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, poraženi su sinoć u Solunu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka od grčkog PAOK-a rezultatom 3:2. Jako dobar meč odigrao je bh. šampion u Solunu, ali su domaći ipak rano poveli.

U 17. minuti pogodio je Koulierakisa da bi prvaci Bosne i Hercegovine izjednačili iz penala golom Herrere u 22. minuti. Koulierakis je praktički izbio loptu rukom iz ruku golmana Kotarskog.

Sudija je dobio poziv iz VAR sobe i odlučio je pokazati na bijelu tačku.

PAOK je poveo u 39. minuti, a ponovo je strijelac bio štoper Koulierakis.
Ipak, u trećoj minuti sudijske nadoknade Borac stiže do drugog gola, a strijelac je bio Enver Kulašin.

Prekidi su očigledno veliki problem za Borac što se vidjelo u 51. minuti kada PAOK dolazi do trećeg gola. Despodov je ubacio, Šiškovski promašio loptu, a na pravom mjestu je bio Troost-Ekong za 3:2.

Pokušavao je PAOK do kraja susreta na sve načine da poveća prednost i da mirnije ode na revanš u Banja Luku, ali nisu uspjeli postići gol.

PAOK: Kotarski, Sastre, Troost-Ekong, Koulierakis, Baba, Schwab, Ozdoev, Despotov, Murg, Taison, Thomas.

Borac: Siskovski, Herrera, Carolina, Meijers, Kvržić, Grahovac, Skorup, Savić, Vuković, Kulašin, Lukić.